Tadeusz Łomiński - O mnie

Pamiętaj:
Prezentacje są free i non profit. Możesz je rozsyłać komu chcesz. Nie wolno "wybierać" z nich zdjęć.
Promowanie strony www.lominski.pl i wpisy do Księgi komentarzy są dla mnie motywacją do produkcji kolejnych prezentacji.

Witam serdecznie na stronie z moimi autorskimi prezentacjami fotograficznymi.
Nazywam się Tadeusz Łomiński i jestem rodowitym gdynianinem.
Z wykształcenia jestem inżynierem mechanikiem. Moje życie zawodowe upłynęło w różnych dziedzinach przemysłu na kierowniczych stanowiskach. Dopiero po przejściu na emeryturę znalazłem czas na moje hobby fotograficzne. Przygoda z aparatem fotograficznym rozpoczęła się co prawda ponad pół wieku temu w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni, ale prawdziwa fascynacja fotografią cyfrową zaczęła się ponad 14 lat temu gdy kupiłem pierwszego "cyfraka". Znajomość komputerów pozwoliła mi na szybkie opanowanie nowej techniki, którą cały czas pogłębiam, wykonując tysiące zdjęć w różnych warunkach. Zdjęcia moje zdobywały laury w ogólnopolskich konkursach fotograficznych.
Specjalizuję się w reportażach. Podróżując staram się dokumentować to, co piękne, ciekawe, interesujące, warte zapamiętania i pokazania. Tak zrodziły się moje autorskie prezentacje publikowane na stronie internetowej. W dalszym ciągu pracuję zawodowo, zajmując się już dwudziesty trzeci rok ubezpieczeniami. Hobby jest piękne, ale też sporo kosztuje. Aby być niezależnym, trzeba samemu organizować środki na wyjazdy i wymianę sprzętu. Obecnie fotografuję lustrzankami Canon z kompletem profesjonalnych obiektywów.
Zainteresowanie prezentacjami jest bardzo duże. Ze strony pobrano ich dziesiątki tysięcy. To zobowiązuje!
Nie ma żadnych przeszkód, aby pobrane ze strony prezentacje rozsyłać innym znajomym. Proszę jednak pamiętać, że prezentacje chronione są prawem autorskim. W żadnym wypadku nie mogą być, bez zgody autora, wykorzystywane w całości lub częściowo do celów komercyjnych. Nie można ich też przerabiać ani wykorzystywać zawartych w nich zdjęć. 

Tadeusz Łomiński
Gdynia, Polska
tadeusz@lominski.pl