Tadeusz Łomiński - Co na stronie i jak z niej korzystać

Pamiętaj:
Prezentacje są free i non profit. Możesz je rozsyłać komu chcesz. Nie wolno "wybierać" z nich zdjęć.
Promowanie strony www.lominski.pl i wpisy do Księgi komentarzy są dla mnie motywacją do produkcji kolejnych prezentacji.

Opracowana w najnowszej technologii strona jest responsywna co oznacza, że automatycznie dostosowuje się do rozdzielczości urządzenia na którym jest wyświetlana.
Co zawiera Menu strony i jak najlepiej to wykorzystać

 1. Ikona "Domek" to powrót do strony głównej
 2. "Prezentacje" naciskając na nie rozwijamy submenu pokazujące bloki tematyczne prezentacji zawarte na stronie. Liczby w nawiasach kwadratowych informują ile prezentacji jest w danym bloku. Kliknięcie na nazwie bloku przenosi nas do podstrony z prezentacjami, które pokazane są w formie tzw "kafli". Ilość kafli na stronie zależy od wielkości ekranu na którym jest wyświetlna. Ilość stron zawierających kafle wyświetlana jest zarówno "nad" jak i "pod" kaflami. Klikając na numer strony przenosimy się do niej. Prezentacje ustawione są wg daty ich publikacji.
 3. Gdy wyszukamy interesującą nas prezentację klikamy w jej nazwę (gdy pojawi się rączka). Otworzy się okno prezentacji z jej opisem i klawiszem pobierania, w który należy kliknąć by zainicjować pobieranie pliku.
 4. Można wyszukiwać prezentacje po wpisaniu szukanego słowa lub jego części w okienko „Szukaj” (w po prawej stronie). Pojawi się spis wszystkich prezentacji które zawierają wpisane słowo. Wystarczy kliknąć w wyszukaną pozycję, aby przenieść się na stronę prezentacji.
 5. "Księga komentarzy" - tu można wpisać swój komentarz dotyczący oceny moich prac lub ewentualne pytania do mnie. Jeden wpis może  zawierać aż 700 znaków. Żeby system taki wpis przyjął trzeba zaznaczyć kwadrat, że nie jest się „robotem” sieciowym!
 6. "Linki"  Na pierwszej pozycji link do oficjalnego bezpłatnego prgramu Microsofyu do odtwarzania prezentacji PPS. Jest to PowerPoint Viewer. Wystarczy go pobrać i uruchomić. Pozostałe linki są do zaprzyjaźnionych stron.
 7. Wybór języka opisu strony – dostępne są: język polski – PL lub angielski – EN
 8. Wszystkie prezentacje są autorskie ze zdjęć własnych i chronione prawem autorskim. Każda prezentacja jest udźwiękowiona.
  Strona zawiera prezentacje od 2008 roku.

  a na stronie głównej

 9. Po stronie lewej od góry wypisywane i linkowane są najnowsze prezentacje. Wystarczy kliknąć w pozycję by przejść do karty pobierania prezentacji
 10. Po prawej stronie Slider zdjęć przesuwa zdjęcia automatycznie. Posiada  również strzałki poprzedniego i następnego zdjęcia co umożliwia ręczne przesuwanie zdjęć

Pozdrawiam serdecznie
Tadeusz Łomiński