Tadeusz Łomiński - Bosnia and Herzegovina - Mostar, Medjugorje

Prezentacja z Bośni i Hercegowiny przedstawia Mostar i Medjugorje.
Mostar to nieformalna stolica Hercegowiny, leżąca nad rzeką Neretwą. Głównym zabytkiem miasta jest XVI-wieczny kamienny Stary Most, wybudowany w 1566. W wyniku wojny w byłej Jugosławii został zburzony przez Chorwatów. Odbudowany został w 2004 roku. Mostar to miasto wieloetniczne. Doprowadziło to w 1992 roku do rozpętania wojny, która pochłonęła tysiące ofiar i dokonała ogromnych zniszczeń w całym kraju. Od zakończenia wojny w 1995 roku miasto jest odbudowywane, głównie przy pomocy finansowej UNESCO i Unii Europejskiej. Zniszczenia i ślady wojny są jednak wciąż wyraźnie widoczne.
Medziugorie to miejscowość w Bośni i Hercegowinie znana głównie dzięki mającymi się tutaj wydarzyć od 1981 roku objawieniami Matki Bożej.  Kościół katolicki cały czas bada te zjawiska. Do tej pory ani ich nie odrzucił, ani nie potwierdził.

Przy okazji wypada pochwalić się, że moja praca "Zmrożona samotność" zajęła drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie fotografuj.pl -"Wszystkie odcienie zimy", na który zgłoszono przeszło 1750 prac. A to link do strony konkursowej ze zdjęciami.

2013-03-09 (Aktualizowano: 2015-08-06)